Papír-vb

Múltidéző II/19.

Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

2016. október 29. - F1 Hierro

Szűkszavú visszatekintés következik, hiszen a Hermanos Rodríguez pálya tavaly került vissza a versenynaptárba, 23 év kihagyás után, így csak egy nagydíjat lehet felidézni - már akinél. Arra a versenyre már úgy érkezett a mezőny, hogy Lewis Hamilton megszerezte harmadik világbajnoki címét - a mostaniról pedig van rá matematikai esély, hogy úgy távozik, hogy Nico Rosbergnek megvan az első. Ehhez azonban Hamiltonnak nagyon szerencsétlenül kellene járnia: az első kilencen kívül befutnia vagy kiesnie, miközben Rosberg megismétli futamgyőzelmét a pályán. Így nagyobb a valószínűsége annak, hogy ez a futam azt dönti el, hogy Hamilton belekapaszkodik az utolsó szalmaszálba, vagy Rosberg lépéselőnyben marad a végjáték során.

Hamilton

A tavalyi futamra már friss háromszoros világbajnokként érkezett, első sorból rajtolva második lett csapattársa mögött.

Ricciardo

Az időmérőn és a futamon is az ötödik helyen végzett, átvészelve a rajt utáni ütközést Vettellel.

Vettel

A rajt után ütközött Ricciardóval, ami miatt defektet kapott és visszaesett a mezőny végére. Innen sikerült felzárkóznia, de később kicsúszott és véget ért a versenye, be kellett küldeni a safety cart is miatta.

Rosberg

A tavalyi versenyt élről indulva megnyerte, ezzel indítva meg a menetelését a „mini-vb” címért.

Räikkönen

Különböző cserék miatt annyi rajtbüntetést szedett össze, hogy az utolsó előtti helyről kellett rajtolnia. A futamon ütközött Bottasszal, ami után kitört a jobb hátsó kereke és kiesett.

Grosjean

A Lotus színeiben tizedik helyezést ért el.

Ericsson

A 12. helyen végzett.

Pérez

Bár ő az egyik hazai versenyző, korábbról csak minimális tapasztalata volt a pályáról: az A1 GP 2006/2007-es szezonjában járt itt, de nem ő állt rajthoz a futamon, csupán az edzésen vett részt.

A tavalyi futamon nyolcadik lett.

Nasr

Fékhiba miatt kellett kiállnia.

Alonso

Több rajtbüntetéssel a 18. helyről indult (16. helyett), az erőforrás hibája miatt az első körben ki kellett állnia.

Massa

Hatodik lett.

Magnussen

Első Mexikói Nagydíja lesz.

Gutiérrez

Bár hazai pilóta, nem versenyzett még a pályán alacsonyabb kategóriákban sem.

Button

Nem teljesített egy kört sem az időmérőn, de engedték rajthoz állni, az alkotóelemek cseréje miatt összesen 70 (!) hely büntetéssel. A boxutcából rajtolt, végül 14. lett a futamon.

Kvjat

Negyedik helyezést ért el a futamon, csapattársa előtt.

Hülkenberg

Hetedik lett, Pérez előtt.

Palmer

A tavalyi első szabadedzésen a Lotus tesztpilótájaként vett részt.

Ocon

Első mexikói versenye lesz.

Verstappen

Toro Rossóval kilencedik helyen végzett.

Sainz

A 13. helyen végzett.

Bottas

A dobogó harmadik fokára állhatott a két Mercedes-pilóta mellett, a Kimivel való ütközést is átvészelve.